Društvo

0 коментара

ДАЈ И МИ МАЛО ДА ТУГУЈЕМО К'О ТИ! Петар Матијевић изјавио, "Нисам краљ меса и хотела, већ краљ туге"

Нов 18, 2018 | Аутор Фајтер / Н1 / од 18.01.2018. |

Власник Индустрије меса "Матијевић" Петар Матијевић рекао је да је одлучио да купи београдски хотел Славија лукс зато што очекује да ће добро пословати јер је на доброј локацији у граду у коме сваке године има све више туриста.

Извор: Принтскрин/Јутјуб

Фирма Мат рил естејт у власништву Матијевићевог сина Бојана пре два дана купила је хотел Славију лукс за 6,5 милиона евра, али условно док суд не утврди да ли су основана потраживања фирме Фил Шар од око два милиона евра, због чега је судски извршитељ покренуо продају.

"Хотел Славија лукс је перспективан јер расте број туриста у главном граду, а укинуте су визе кинеским грађанима, па очекујемо све више посета странаца", рекао је Матијевић.

Матијевић је рекао да је као депозит за учешће на лицитацији, где је био једини учесник, уплатио милион евра и да ће преостали новац од излицитиране цене за Славију лукс уплатити за неколико дана.

Он је додао да је хотел купио без дугова и да чека да суд утврди основаност потраживања због чега је покренута продаја хотела.

Хотел Славија лукс простире се на 7.000 квадратних метара, има 92 собе и изграђен је пре тридесетак година па је, како је проценио Матијевић, у његово реновинарање неопходно уложити око 3,5 милиона евра.

Матијевић је рекао да сви његови хотели - Војводина (Зрењанин), Центар и Александар (Нови Сад) и Апартманско насеље Рибарско острво поред Дунава, добро раде и да их гости оцењују највишим оценама.

Поред тих хотела, Матијевић је раније купио Југоекспортову зграду у центру Београду од 5.500 квадрата коју реновира и биће претворена у хотел.

"Радови на Југоекспортовој згради трајаће још седам-осам месеци", рекао је он.

Он је рекао да није "краљ меса и хотела" како га медији називају већ "краљ туге", јер после куповине неке друштвене фирме скоро увек има проблеме с радницима који штрајкују јер не желе да им фирма буде продата приватном власнику.

"Нормално је да радници неће из државне фирме у приватну где се ради и влада дисциплина", рекао је Матијевић.

0 коментара на ову вест